Smysly v architektuře

21.06. 2020 Anna Blažková, Anna Křížová
Klíčová slova: Smysly
Ohodnoťte kvalitu metodiky:

Zkusili jste někdy zavřít oči a zamyslet se nad tím, do jaké míry to, co cítíte ovlivňuje váš dojem z místa? Zkusili jste si „ohmatat“ své okolí prostřednictvím svých rukou či nohou? Případně se zamysleli nad tím, jak vám jsou jednotlivé materiály příjemné, zdali se vám na nich dobře sedí, po nich chodí či se jich dotýká? A jak i tyto vjemy ovlivňují celkový dojem z prostoru, kterým se pohybujete? Zavažte žákům oči a nechte je poznávat různé vůně, materiály a tvary, přisuzovat jim funkci, vzhled a místo, kde se s nimi setkali a co se jim při dotyku vybaví. Pusťte jim zvuky ze známých prostředí a povídejte si o svém okolí.

*****

Náměty na aktivity naleznete v příloze.

Metodiky ke stažení
Metodiky ke stažení
01 poster

Výstupy projektu

Poznámky

*****

Anna Blažková • Anna Křížová

Materiál vznikl v rámci projektu Architekti ve škole po vedením a za podpory: Ing. arch. Kristýny Staré, Ing. arch. Aleše Hamhaltera, Ing. arch. Ondřeje Teplého, Mgr. Josefa Čevory.

Vypracováno v rámci studentského workshopu (za podpory FA ČVUT a Nadace české architektury 2015) na FA ČVUT v zimním semestru 2015/2016, který vznikl jako součást dlouhodobého projektu „Architektura ve vzdělávání“ – Architekti ve škole.

Editace: Mgr. Zuzana Pechová, Ph.D., Ing. arch. Kristýna Stará

Licence Creative Commons

Licence Creative Commons

Dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní.

Související metodiky a návody


Noční město

Základní škola | 01.12. 2017


Architekt domu tatínek

Mateřská škola | 05.11. 2011