Architekti v Plzni I

Za účelem podpory vztahu žáků k prostředí svého města, urbanismu i architektuře vznikl program Kreativní demokratická škola: Pěstuj prostor (KDŠ:PP) společnosti Plzeň 2015, o.p.s. a CpKP západní Čechy. Program KDŠ:PP je určen pro základní školy, gymnázia a střední školy v Plzni a je zároveň paralelou celoobčanského programu Pěstuj prostor, ve kterém se shromažďují podněty veřejnosti na drobné až středně velké změny ve veřejném prostoru.
 
Plzeňské střední a základní školy se programu účastní od roku 2012. Za tuto dobu již přišly s mnohými nápady na vylepšení veřejného prostoru - od úprav parků, nástupišť, rekultivaci podchodu na Americké, rekultivaci hřiště u Radbuzy, po upozornění na špatný stav chodníků či zlepšení orientace v areálu bývalých kasáren na Borech atd.

V roce 2013 do KDŠ:PP přispěl i projekt Architekti ve škole procházky s odborníky a pomáhal v první analytické fázi plzeňského veřejného prostoru.

První procházka s prezentací o veřejném prostoru se uskutečnila s Ondrou a Kristýnou se Střední školou informatiky a finančních služeb.

Odkaz na projekt – Veřejný prostor

Další články


Procesy pokroku

Procesy pokroku – jak zjednodušit život aktivním občanům i veřejné správě? ...


Dějiny udatného českého národa

Pro ty, kteří neznají, doporučujeme animovaný seriál Dějiny udatného českého náro...