Dívej se kolem sebe

24.04. 2015 Adam Pokorný • Adéla Křížková • Tomáš Kovalčík
Klíčová slova: ProcházkaProstředíFotografieŽivot ve městěWorkshopHraMěsto

Stručný popis projektu

Projekt se zabývá propojením fotografie a světa kolem nás. Prostřednictvím fotoaparátu se snažíme děti pobídnout k tomu, aby více vnímaly své okolí a byly schopné v základních rovinách definovat jeho vlastnosti a kvality. K tomu účelu využíváme fotografie, díky které lze docílit jedinečných náhledů do světa dětí a do toho, jak vidí svět kolem sebe ony.

Vzdělávací cíl

Všímat si vrstevnatosti věcí a dějů v prostředí jim důvěrně známém. Ukázat, jak se dá svět pozorovat, jak se dá na svět koukat skrze fotografii. Chceme, aby si dokázaly utvořit vlastní názor na věci kolem sebe a více se například se „svým“ místem identifikovaly.

Podrobný popis lekce s metodickým komentářem k jednotlivým aktivitám a výkladu problematiky naleznete v příloze.

00 návod
01 foceno dětmi – ukázka

Projekt byl pilotně zkoušen v MŠ v Praze 6.

Adam Pokorný  • Adéla Křížková  • Tomáš Kovalčík

Materiál vznikl v rámci projektu Architekti ve škole po vedením a za podpory: Ing. arch. Kristýny Staré, Ing. arch. Aleše Hamhaltera, Ing. arch. Ondřeje Teplého, Mgr. Josefa Čevory.

Vypracováno v rámci studentského workshopu (za podpory SGS12/204/OHK1/3T/15, FA ČVUT a Nadace české architektury) na FA ČVUT v zimním semestru 2014/2015, který vznikl jako součást dlouhodobého projektu „Architektura ve vzdělávání“  Architekti ve škole.

Editace: Mgr. Zuzana Pechová, Ph.D., Ing. arch. Kristýna Stará