Workshop Mladá místa

Jak zapojovat děti a mladé lidi do rozvoje jejich okolí? Hledáte inspiraci? Přihlaste se na náš workshop!

Tématu utváření vztahu dětí a mladých lidí k místu, kde žijí a jejich zapojování do navrhování a plánování se věnujeme v rámci projektu Mladá místa díky podpoře z programu Erasmus+. Během série workshopů, na jejichž vzniku se podílí partnerské organizace Nadácia pre deti Slovenska, dialog architekti, Krasy terasy a Česká rada dětí a mládaže, Vám přiblížíme teoretickou stránku zapojování dětí a mladých lidí, představíme příklady dobré praxe zapojování dětí do tvorby veřejných prostor a v neposlední řadě si s vyzkoušíme některé konkrétní metody.

V průběhu workshopu se dozvíte, proč je důležité zapojovat děti a mládež do rozvoje jejich okolí, v jaké fázi je zapojovat a jak připravit aktivity pro plánování s dětmi a mládeží. Budete mít také skvělou příležitost sdílet svoji zkušenost, případně konzultovat vaše plány s našimi lektory. V neposlední řadě vás seznámíme s naší chystanou publikací, kterou budete moci později využít při své práci.

Zapojování dětí a mládeže se týká široké skupiny lidí, které by mohl náš workshop zajímat – ať už jste pracovník s mládeží, učitel, zástupce samosprávy, developer nebo třeba architekt.

První workshopy v různých městech po celé republice se odehrají v průběhu září a října 2021 a účast na něm je zdarma. O přesném místě konání a dalších detailech Vás budeme informovat po přihlášení.

Přehled termínů a měst naleznete v našem přihlašovacím formuláři: https://bit.ly/3nMLj5X